Як доглядати за стопами


Наші стопи носять нас у всіх життєвих, часом непростих, ситуаціях, постійно підтримуючи наш вагу. Вони так добре про нас піклуються, що дуже легко забути про те, як важливо дбати про них. Чи займаєтеся ви карате, або просто любите ходити у відкритому взутті, ваші ноги повинні завжди добре виглядати. Ця стаття навчить вас правильно доглядати за стопами.

1.


Носіть шльопанці, коли користуєтеся громадськими душовими. Такі місця кишать мікробами і одна з найпоширеніших проблем, яку люди отримують після користування громадськими душовими, це грибок стопи. Грибок стопи може завдавати великі незручності і лікування необхідно починати негайно, щоб захворювання не почало прогресувати. У громадських душових необхідно носити шльопанці, так як це захистить ваші стопи від мікробів на підлозі душової.

2.


Користуйтеся тальком для ніг. Якщо ви носите взуття (особливо з темною внутрішньою стороною) протягом усього дня, ваші ноги можуть дуже сильно потіти, що згодом може призвести до появи грибка стопи та інших захворювань стоп. Рекомендується купувати медичний тальк для ніг, який зберігає сухість ніг всередині взуття, якщо вам доводиться носити її протягом усього дня.

3.

Щодня міняйте шкарпетки і добре мийте ноги. Якщо ви не будете міняти шкарпетки і мити ноги щодня, то ризикуєте отримати цілий ряд проблем зі стопами, включаючи поганий запах, грибок стопи і рідкісне захворювання під назвою тропічна виразка (грибкове захворювання, при якому ноги починають гнити зсередини). Ви повинні міняти шкарпетки і мити ноги, тому що в брудних шкарпетках і на ногах збираються бактерії. Також носите шкарпетки з бавовни, а не з синтетичних матеріалів. Синтетичні шкарпетки сприяють підвищеному потовиділенню.

4.

У крайніх випадках звертайтеся до лікаря. Особливо якщо у вас діабет або поганий кровообіг. У таких випадках ви повинні приділяти особливу увагу своїм стопах, тому що якщо перестати стежити за їх здоров'ям у світлі наявних у вас захворювань, то це може призвести до ампутації стопи і можливо частині ноги. Якщо ви помітили кровотеча, виразки або поганий кровообіг в області стоп, то рекомендується негайно звернутися до терапевта або лікаря-ортопеда.
{/LikeAndRead}