Чи можна завагітніти в період грудного вигодовування


Грудне вигодовування не тільки корисно для здоров'я дитини, але ще й дозволяє батькам заощадити на покупці штучного молока та дитячого харчування. Деякі жінки розглядають грудне вигодовування ще й в якості природного методу контрацепції. Але наскільки ефективний цей метод?

Овуляція

Завагітніти можна і під час грудного вигодовування. Менструації можуть відновитися у жінки в будь-який час після пологів, а овуляція трапляється за два тижні до настання місячних. Це може статися навіть у тому випадку, якщо жінка годує грудьми.

Тимчасові рамки

Після пологів менструації можуть відновитися як через кілька місяців, так і через кілька тижнів, навіть якщо жінка годує грудьми. У деяких годуючих матерів на відновлення менструального циклу після пологів може піти цілий рік, а то й більше.

Інтенсивність грудного вигодовування

Час, необхідний для відновлення менструацій після пологів, залежить як від особливостей організму жінки, так і від інтенсивності грудного вигодовування. Як правило, у тих жінок, які вигодовують немовлят виключно грудним молоком, або тих, чия дитина регулярно і часто смокче груди як вдень, так і вночі, менструальний цикл відсутній після пологів довше, ніж у інших.

Протизаплідні таблетки

Майте на увазі, що в комбінованих протизаплідних пігулках міститься гормон естроген, який пригнічує лактацію. Однак годувальниці можуть приймати пероральні протизаплідні засоби, що містять тільки прогестин (часто їх називають «міні-таблетки»).

Інші методи контрацепції

Існують і інші методи контрацепції, що не роблять впливу на лактацію: наприклад, презервативи і вагінальні ковпачки і діафрагми.
{/LikeAndRead}