Як робити масаж грудничку


Дитячий масаж отримує все більшу популярність, оскільки його переваги стають все очевидніше. Батьки роблять масаж новонародженим, щоб забезпечити їм кращий сон, поліпшити рухові навички та полегшити коліки. Він навіть може допомогти в зміцненні імунної системи дитини. Це відмінний спосіб для дитини і батьків поглибити свою прихильність, і його легко впровадити в щоденний розклад догляду за дитиною.

Кроки


Метод 1 з 8: Вивчіть фізіологію


  Як робити масаж грудничку
 1. Почніть з вивчення нормальних рефлексів новонародженого. Діти народжуються з рефлексами, за допомогою яких вони реагують на деякі дотики. Розуміючи ці рефлекси, ви зможете спокійно включити їх ваш розпорядок масажу.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Перевірте, як реагує дитина на різні дотику. Коли ви торкаєтеся щоки, дитина поверне голову в сторону дотики. Якщо ви натиснете на підошву ступні, дитина заверне пальчики цієї ніжки в сторону натискання (підошовне згинання). Те ж саме стосується і долоні (хапальний рефлекс). Поверніть голову малюка в сторону, і він зігнеться дугою. Ці загальні відповідні реакції, які проявляють більшість новонароджених при торканнях.

Метод 2 з 8: Почніть якомога раніше

  Як робити масаж грудничку
 1. Почніть робити масажі грудничку якомога раніше після народження, якщо немає ускладнень і немає потреби в спеціальному медичному обладнанні та допомоги. Чим раніше ви почнете, тим більше природний досвід отримає ваш малюк.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Пам'ятайте, що не слід використовувати рухи, спрямовані вгору, для дітей молодше 6 тижнів, щоб уникнути надмірного подразнення.

Метод 3 з 8: Використовуйте різні масажні рухи

  Як робити масаж грудничку
 1. Експериментуйте з різними способами погладжувань вашого малюка. Все погладжування повинні робитися повільними, злегка надавлюють рухами.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Почніть з легких погладжувань, а потім поступово з часом збільшуйте натиск. Погладжування повинні бути досить твердими, щоб не допустити лоскотання.

 4. Як робити масаж грудничку
 5. Легко розминайте плечі, але тільки якщо дитина це дозволить. Якщо малюкові не комфортно, припиніть це.

 6. Як робити масаж грудничку
 7. Пам'ятайте про те, що загальні та направлення вверх погладжування стимулюють нервову систему, в той час як погладжування, спрямовані вниз, заспокоюють.

Метод 4 з 8: Використовуйте масла

  Як робити масаж грудничку
 1. Дізнайтеся у фахівця, яке масло краще використовувати для масажу. Деякі масла підходять для масажів дорослим. Деяких варто уникати. Ви повинні використовувати Гіпоалергенність масло без ароматизаторів як мінімум до тримісячного віку малюка.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Знайдіть саме відповідне масло для масажу для вашого малюка. Натуральні масла, наприклад, мигдальне, добре підходить і залишає приємний аромат. Ароматні олії, наприклад, лавандова або ванільне, можна додавати до свіжого оливкової або рослинного масла.

 4. Як робити масаж грудничку
 5. Все нові масла пробуйте на невеликій ділянці шкіри малюка за день до використання їх в масажних цілях. Якщо у малюка є яка-небудь алергічна реакція на нове масло, краще не використовуйте його.

 6. Як робити масаж грудничку
 7. Не наносіть масло на обличчя і голову малюка під час масажу.

Метод 5 з 8: Масажуйте зверху вниз

  Як робити масаж грудничку
 1. Почніть з голови. Поставте великі пальця обох рук в центр чола малюка і робіть м'які надавлюють руху зсередини назовні. Так само продовжуйте розминати та інші частини обличчя. Великими пальцями робіть невеликі кругові рухи на щоках, в області вилиць і рота.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Переходьте до верхніх кінцівок. М'яко масажуйте кожну руку в своїх руках. Також руками розкрийте кулачки і помасажуйте кожен пальчик.

 4. Як робити масаж грудничку
 5. Далі пересуньтеся до черевця і погладжуйте його круговими рухами за годинниковою стрілкою.

 6. Як робити масаж грудничку
 7. Далі зійдіть до ніжок і покатайте кожну ніжку між своїми долонями легкими рухами. Не забудьте про ступнях і пальчиках.

 8. Як робити масаж грудничку
 9. Переходьте до спини, масажуйте її легкими рухами зверху вниз.

Метод 6 з 8: Дотримуйтесь розклад

  Як робити масаж грудничку
 1. Виберіть час дня, коли ви зможете присвятити себе масажу і вам ніхто не заважатиме. Вам потрібно розслабитися і насолоджуватися цим часом з дитиною.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Не робіть масаж дитині після їди. Вашому малюку масаж не принесе багато користі, якщо його робити до годування або відразу після. Найкраще робити це між годуваннями.

Метод 7 з 8: Підготуйтеся

  Як робити масаж грудничку
 1. Переконайтеся, що в кімнаті нормальна температура, щоб малюк не замерз. Дитина не буде отримувати задоволення від масажу, якщо в кімнаті холодно.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Роздягніть вашого малюка до підгузника, щоб ви могли помассажіровать всі частини тіла. Торкання до голої шкірі переважніше, вони комфортніше і забезпечують більш глибоку взаємозв'язок батька та дитини. Поруч покладіть тепле одеялко, яким ви зможете укрити дитини, якщо він буде негативно реагувати на роздягання. Ви можете накрити малюка ковдрою і оголяти тільки ті частини тіла, які массажіруете в даний момент.

 4. Як робити масаж грудничку
 5. Поставте в пріоритет комфорт для дитини і для себе під час процедури. Розташуєтеся там, де вам і дитині буде найзручніше. Ви можете сісти на ліжко і покласти дитину між ніг. Якщо робите масаж на підлозі, підстеліть товсте ковдру. Також можете покласти дитину собі на коліна, а не між ніг, якщо вам обом в цьому положенні буде зручніше.

 6. Як робити масаж грудничку
 7. Підігрійте масажне масло, розтерши його в долонях, перед тим, як нанесете його на шкіру дитини. Ніщо так швидко не закінчить сеанс масажу, як холодне масло на грудях малюка. Якщо ви плануєте робити масаж з маслом, підстеліть рушник, щоб не вимазати ковдру або постільну білизну.

 8. Як робити масаж грудничку
 9. Увімкніть легку музику або просто наспівуйте малюкові пісеньки під час масажу. Це не тільки розслабить дитини, але звук вашого голосу зміцнить вашу взаємозв'язок з ним.

Метод 8 з 8: Зробіть перерву

  Як робити масаж грудничку
 1. Спостерігайте за сигналами, які посилає вам дитина. Якщо він вигинає спину дугою, значить, він перезбуджений. Якщо дитина здається вам тривожним або не розслабляється, краще припинити сеанс масажу і потім спробувати пізніше.

 2. Як робити масаж грудничку
 3. Пам'ятайте, що діти добре реагують на режим і дитина може стати більш сприйнятливим до масажу, якщо ви його будете проводити щодня приблизно в один і той же час. Кращий час для малюка може бути ввечері після останнього годування перед сном. Масаж стимулює травлення і заспокоює, що допомагає поліпшити сон дитини.

Попередження

 • Спостерігайте за видимими проявами тривоги, такими як зміни кольору шкіри, занепокоєння, напруга, плач або млявість. Якщо дитина показує такі знаки дискомфорту, припиніть сеанс масажу.