Як лікувати запор у немовлят


Кожен батько, який спостерігав, як його крихітний новонароджений малюк мучиться від нападу запору, скаже вам, що відчуття безпорадності, яке з'являється в цій ситуації, буде сокрушающим. Ця ситуація зазвичай йде за однаковим сценарієм. Однак є кілька простих речей, зробивши які, ви зможете допомогти своєму малюкові, а можливо навіть зможете запобігти напади запору в майбутньому.

Кроки


Метод 1 з 4: Обираємо ознаки


  Як лікувати запор у немовлят
 1. Ознайомтеся з симптомами запору у новонароджених. Якщо малюк при спробі іспражніться підтискає ніжки, і одночасно з цим спостерігається почервоніння обличчя і чується бурчання, це вірна ознака, що він страждає запором. Ознаки дискомфорту і болю при спробі випорожнення - це явна ознака запору.

 2. Як лікувати запор у немовлят
 3. Досліджуйте кожен стілець немовляти. Стілець, схожий на кульки, камінчики або просто дуже твердий, без наявності рідини, вказує на запор.

 4. Як лікувати запор у немовлят
 5. Визначте, коли у вашої дитини було останнє випорожнення. Зазвичай новонароджений випорожнюється, як мінімум, один раз в день. Кількість може відрізнятися у різних дітей, без будь-яких правил. Якщо 3 дні не було випорожнень, то явно запор має місце.

 6. Як лікувати запор у немовлят
 7. Спостерігайте за будь-якими появами крові в калі або на пелюшки. Невеликий розрив в чутливій ректальної стінці у дитини може бути викликаний проходженням твердого стільця.

Метод 2 з 4: Обираємо ризики

  Як лікувати запор у немовлят
 1. Зрозумійте, що безперервні напади запору можуть привести до інших ускладнень. Якщо діє постійне навантаження на м'язи сфінктера, то велика ймовірність формування геморою. Анальні тріщини стануть ще однією проблемою при постійній напрузі. Такі тріщини вимагають хірургічного розгляду. Зазвичай такі проблеми частіше зустрічаються у дорослих, але можуть розвинутися і у немовляти при надмірно частих запорах.

 2. Як лікувати запор у немовлят
 3. Ви повинні знати, що надмірне напруження може привести до захворювання, відомому, як ректальний пролапс. Невелика частина кишечника випадає з заднього проходу, при тривалому безперервному напрузі.

 4. Як лікувати запор у немовлят
 5. Розгляньте деякі інші ускладнення при хронічному замку у немовлят. Фекальна нестриманість, ректальна грижа і кровотеча з прямої кишки - все це наслідки хронічного запору.

 6. Як лікувати запор у немовлят
 7. Зрозумійте, що у важких випадках має місце фекальне затискання. При фекального зажатии рекомендується застосування мінеральної води для пом'якшення стільця. Видалити стілець можна буде вручну, якщо вставити палець в задній прохід дитини.

Метод 3 з 4: Обираємо причини

  Як лікувати запор у немовлят
 1. Слідкуйте за випорожненнями своєї дитини протягом декількох днів після народження. Екскременти дитини повинні змінитися від меконію до стільця через три дні після народження. Якщо ваша дитина продовжує ходити меконієм, або його випорожнення стали не регулярними, це може бути сигналом того, що дитина не отримує достатню кількість їжі.

 2. Як лікувати запор у немовлят
 3. Будьте обережні при переході на молочну суміш. Зрозумійте, що різкий перехід від грудного молока до молочної суміші може зруйнувати чутливу травну систему вашої дитини і призвести до запору.

 4. Як лікувати запор у немовлят
 5. Вивчіть молочну суміш, яку пропонуєте своїй дитині. Деякі суміші легше перетравлюються, ніж інші. Якщо у вашої дитини спостерігаються проблеми з переварюванням поточної суміші, то постарайтеся запропонувати йому суміші з іншими складами. Обговоріть можливість переходу від однієї суміші до іншої з медичним працівником, щоб бути впевненим у правильності обраної вами суміші.

 6. Як лікувати запор у немовлят
 7. Зверніть увагу на компоненти молочної суміші. Деякі молочні суміші містять добавки заліза, що може стати причиною запору. Перехід до суміші з низьким вмістом заліза знадобиться в тому випадку, якщо запор у вашої дитини знаходиться не в запущеній стадії і не вимагає інших засобів розм'якшення стільця. Однак ваша дитина обов'язково повинна отримувати достатню кількість заліза, щоб уникнути анемії, тому завжди намагайтеся погоджувати з вашим лікарем необхідність переходу на суміш, що не містить залізо.

Метод 4 з 4: Розробіть план дій

  Як лікувати запор у немовлят
 1. Збільште споживання рідини вашої дитини. Пропонуйте своєму новонародженому пляшечку з водою кілька разів на день між годуваннями (якщо ваш лікар це схвалить). Вода ніколи не повинна використовуватися замість годування.

 2. Як лікувати запор у немовлят
 3. Розбийте час годувань. Спробуйте годувати дитину частіше, але маленькими порціями. У травної системи дитини з'явиться можливість краще переварити молочну суміш.

 4. Як лікувати запор у немовлят
 5. Ведіть дитячий журнал. Відзначайте, скільки годувань ви вчинили за 24 години і проведіть підрахунок кількості вологих пелюшок. Спробуйте обчислити кількість насиченості пелюшок. Існує коефіцієнт співвідношення кількості споживаної молочної суміші до виробленої сечі, про що ваш лікар повинен бути обізнаний.

 6. Як лікувати запор у немовлят
 7. Уникнете навантаження на задній прохід. Нанесіть невелику кількість мастила на задній прохід немовляти, щоб захистити чутливу область і полегшити проходження стільця. Уникайте використовувати мінеральне масло, як мастило.

 8. Як лікувати запор у немовлят
 9. Використовуйте гліцеринові свічки. Поговоріть з вашим лікарем про використання гліцеринових свічок новонародженими. Ці свічки вставляються в задній прохід дитини для змащення стільця, для того, щоб він легше виходив. Свічки це тимчасове рішення, тільки для рідкісного використання.

 10. Як лікувати запор у немовлят
 11. Використовуйте масло льону. Запитайте свого лікаря про застосування лляної олії, як допоміжного засіб при запорах. Часто чайна ложка, додана в молочну суміш, може допомогти в лікуванні запору у дітей.

 12. Як лікувати запор у немовлят
 13. Спробуйте використовувати масаж. Масажуйте живіт дитини круговими рухами близько до пупка. Це допоможе йому розслабитися і викликати випорожнення.

 14. Як лікувати запор у немовлят
 15. Зробіть вашій дитині теплу ванну. Цей спосіб може допомогти достатньо розслабитися для безперешкодного проходження стільця. Також можете покласти теплу махрову серветку на животик немовляти.

 16. Як лікувати запор у немовлят
 17. Покладіть дитину на спину і обхопіть підошви його ніг. Порухайте ногами дитини, як ніби він їде на велосипеді. Це допоможе прибрати дискомфорт від наявності газів.

Попередження

 • Покажіть свою дитину фахівця, якщо запор триває, незважаючи на всі ваші зусилля або якщо він супроводжується нападами блювоти і дратівливістю. Імовірність основної патології завжди повинна виключатися.

 • Утримайтеся від лікування запору за допомогою проносних засобів або клізм без схвалення медичного працівника.

 • Зверніться за порадою до свого лікаря, якщо ваші спроби полегшити запор виявилися марні. Не дозволяйте, щоб кишечник вашої дитини не очищався більше трьох днів.