Як навчити дитину повзати


Більшість малюків починає повзати віком від 6 до 10 місяців. Однак якщо ваша дитина старше цього віку і ще не навчився повзати, не варто турбуватися. Деякі пухкенькі малята вчаться повзати пізніше, т.к. їм це робити важче через велику ваги, тоді як інші і зовсім пропускають етап повзання і починають відразу ходити. Але якщо ви все ж хочете навчити свого малюка повзати, ви повинні переконатися, що він готовий і є певні ознаки цього - здатність тримати голівку, перевертатися і навіть сидіти. Для навчання дитини повзання, почніть із кроку 1.

Кроки


Частина 1 з 2: Підготовка малюка


  Як навчити дитину повзати
 1. Дайте своєму малюкові можливість багато часу проводити на животику. Дитині подобається грати лежачи на животі, і поклавши його в таке положення, ви дозволите йому досліджувати поверхню підлоги і своє тіло, що є основним у розвитку моторики та контролю голови, а також м'язів рук і шиї. Ви можете почати викладати малюка на животик якомога раніше, спочатку даючи йому полежати хвилинку-дві, що може здатися йому спочатку незручним. Коли малюк тільки починає пізнавати світ, лежати на животі йому буде не так комфортно, т.к. він не відчуватиме повний контроль над своїм тілом. Однак, даючи йому з перших місяців кожен день кілька хвилин лежати на животику, допоможе йому розвиватися і навчитися повзати швидкими темпами.
  • У міру росту дитини, у віці близько 4 місяців він може вже піднімати і тримати головку, дивитися по сторонах і краще контролювати своє тіло. Це означатиме, що вже скоро він навчиться повзати.

  • Не давайте дитині нудьгувати, коли він лежить на животі. Розмовляйте з ним в спокійному тоні, дайте йому іграшки або навіть опустіться з ним поруч на рівні так, щоб поблизу с вами він теж почував себе більш комфортно на животику.

  • Природно, кожен раз, коли ви кладете дитину спати, ви повинні покласти його на спинку, так, щоб не нанести травму або, в гіршому випадку, не відбулося удушення. Але коли він не спить і в хорошому настрої, полежати на животику буде дуже корисно і ефективно для його розвитку.

  • Намагайтеся, щоб у малюка виникали позитивні асоціації, пов'язані з лежанням на животику. Викладайте його, коли він не голодний, виспався і перебуває в гарному настрої. Само собою, не потрібно цього робити, коли малюк капризує.


  • Обмежуйте час, проведений малюком в ходунках, автомобільних кріслах і високих стільчиках для годування. Незважаючи на те, що дитині потрібно сидіти деякий час, переконайтеся, щоб під час неспання він, по можливості, був максимально стимулирован. Всупереч своїй назві, ходунки повільніше навчать дитину ходити, бо він не відчуватиме спонукання робити це самостійно. Якщо ви з дитиною просто нічого не робите, покладіть його на живіт і просто спонукайте до руху замість того, щоб посадити його в стільчик або покласти в ліжечко, щоб годинами дивитися на мобіль або іграшку.
   • Чим більше рухів може робити дитина, поки не втомиться, тим краще. Вам потрібно більше стимулювати дитину до руху і, таким чином, він натренується і буде готовий плазувати або ходити.


   • Допомагайте малюкові зміцнювати його спинку. До того, як він самостійно почне сидіти, йому потрібна ваша допомога. Якщо дитина намагається сісти, обов'язково підтримуйте його спинку і головку за допомогою вашої руки, щоб вона не бовталася, і малюк міг залишатися у вертикальному положенні. Це допоможе розвинути і зміцнити м'язи і згодом добре тримати голівку при повзанні.
    • Чим більше дитина буде лежати на животику, тим швидше він зможе сидіти сам.

    • Також, можете стимулювати дитину дивитися вгору, для цього поводите яскравими іграшками у дитини над головою. Така вправа зміцнить м'язи його спинки, шиї і плечей.

    • Як тільки малюк зможе подаватися вперед і триматися на ручках, можливо, він готовий плазувати.


    • Як навчити дитину повзати
    • Переконайтеся, що дитина готова повзати. Вам не потрібно змушувати його робити це, тому що це може привести до пошкодження або відіб'є бажання, т.к. він не готовий. Замість того щоб порівнювати свою дитину з іншими дітьми, зосередьтеся на природному розвитку вашого малюка своїми власними темпами. Діти готові плазувати після того, як навчаться сидіти без підтримки і рухати головою по сторонах і вміти контролювати свої руки і ноги. Також, вони повинні вміти перевертатися. Якщо у дитини вже є всі ці навички, то, можливо, він вже скоро почне повзати.
     • Як тільки малюк навчиться самостійно сидіти, він відчує себе більш впевнено, якщо стане пересуватися рачки, адже вже він і вільно тримає голову піднятою, спостерігаючи за подіями навколо або просто розгойдується, що теж не так вже й погано.

     • Може, ваш малюк вже досяг того етапу, коли він стоїть на четвереньках і обережно гойдається назад і вперед, по можливості, намагаючись пересуватися. Це ознака того, що він майже готовий плазувати!

     • Якщо ваш малюк однаково пересуває і праву і ліву ніжку, має хорошу координацію, вам не варто турбуватися, що йому вже 10 місяців і немає прогресу. Якщо ви іншої думки про розвиток дитини, то, звичайно, проконсультуйтеся з лікарем.

     • Деякі з малюків показують, що вони готові плазувати, коли навчаться перехресним рухам руки і ноги. Це коли малюк використовує протилежну руку і ногу для руху вперед, замість того щоб пересуватися тією ж стороною тіла. Існує багато різних способів навчитися повзати, і ви не повинні турбуватися і очікувати, що ваш малюк повинен все робити так, як належить.


     • Як навчити дитину повзати
     • Беріть до уваги вік дитини. Якщо він у віці 6 місяців або старше, тоді він, можливо, готовий почати повзати. Просто майте на увазі, що період початку повзання у малюків, в середньому, припадає на вік від 6 до 10 місяців, хоча багато дітки починають повзати раніше, і навіть набагато пізніше цього віку. Якщо малюкові всього 3 місяці, ви не повинні чекати що він поповзе, поки не з'являться ознаки того, що він до цього готовий, тобто тримає голівку, перевертається, волочить себе по підлозі і т.д.

     • Як навчити дитину повзати
     • Виберете зручне місце. Ваша дитина повинна вчитися повзати на зручній і м'якій поверхні, але не настільки м'якою, щоб ускладнювати рух. Ковдра, постеленное на звичайний килим, або просто зручний килим дуже навіть підійде для цього. Якщо у вас паркетна підлога, розстеліть на ньому приємне м'яке ковдру. Це дозволить дитині відчувати себе комфортно і зменшить ризик пошкодження, якщо він випадково опиниться на підлозі.
      • Деякі батьки рекомендують покласти дитину в боді або підгузку, щоб був прямий контакт тіла з поверхнею. Це дасть більш міцне зчеплення з поверхнею. Якщо на дитині багато одягу, він буде почувати себе дуже скуто.

      • Включіть в кімнаті яскраве освітлення. Якщо світло приглушене, швидше за все, дитина відчує себе млявим, сонним.


      • Як навчити дитину повзати
      • Обережно опустіть дитини на підлогу на спинці. Дивіться на малюка, щоб відчувати близькість. Це допоможе йому звикнути до підлоги і він буде спокійно себе почувати від того, що ви поруч. Переконайтеся, що пройшло мінімум 10-15 хвилин після їди, і їжа трохи почала перетравлюватися. Він повинен відчувати себе спокійним і щасливим, коли ви перекладаєте його на підлогу.

      • Як навчити дитину повзати
      • Переверніть дитину на животик. Якщо він вже впевнено перевертається, то він може зробити це сам. Можете йому трішечки допомогти, щоб лягти на животик. Він повинен бути в змозі підтримувати головку руками і вільно повертати її, коли вона нагорі. У цьому положенні він повинен бути здатний контролювати свої ручки і ніжки. Якщо він заплакав і видно, що йому незручно, краще спробуйте наступного разу. Але якщо він показує, що готовий рухатися далі, вивчіть прийоми техніки з наступного кроку, щоб допомогти йому повзти вперед.

      Частина 2 з 2: Починаємо повзати

       Як навчити дитину повзати
      1. Покладіть улюблену іграшку дитини трохи подалі, ніж він міг би дотягнутися. Можете розмовляти з дитиною і підштовхувати його взяти іграшку або говорити щось на кшталт: «Давай, візьми свою іграшку ...», щоб стимулювати його рухатися вперед. Тоді малюк почне розгойдуватися вперед і назад, намагатися відірвати своє тіло в сторону іграшки, або почне рухатися, щоб наблизитися до неї. Просто стежте, щоб дитина не засмутився і не розізлився, що не зміг дотягнутися до іграшки.

      2. Як навчити дитину повзати
      3. Нехай дитина повзе до вас. Ви також можете відійти від нього на кілька сантиметрів, опуститися до нього і сказати: «Іди сюди! Іди до мами / тата! »Знову ж, якщо дитина засмутиться, підійдіть до нього, щоб не плакав. Таким чином, він захоче рухатися у напрямку до вас і переконається, що повзти і опускатися на карачки не так страшно. Він також може дивитися на вас в дзеркало і наближатися, це ще один прекрасний спосіб підштовхувати дитину до руху вперед.
       • Коли малюк починає рухатися (але не повзати), підтримуйте його тулуб, т.к. він крутиться в різні боки.


       • Як навчити дитину повзати
       • Поставте дзеркало прямо перед дитиною. Тримайте або встановіть дзеркало в 25 см від дитини, щоб він легко міг бачити своє відображення. Малюк захоче побачити себе краще і ближче, і для цього буде намагатися повзти вперед. Якщо ваша дитина вже пробував і звик грати з дзеркалом, це буде ще більш ефективним.

       • Як навчити дитину повзати
       • Плазуйте поруч з дитиною. Замість того щоб малюк повз до вам, ви також можете повзти збоку від дитини. Ви разом можете повзти вперед до іграшки, дзеркала або до іншому батькові. Це буде стимулювати дитину повторювати за вами і не дасть відчувати себе самотнім. Швидше, малюк буде відчувати, що він грає в гру, і захоче робити те, що робить мама і тато чи брат, чи сестра.
        • Стимулювати малюка повзти вперед можна, якщо поруч буде повзати хтось із старших братів чи сестер.


        • Як навчити дитину повзати
        • Обмежуйте малюка. Коли він починає плакати або виглядає засмученим, не змушуйте його продовжувати. Навпаки, дочекайтеся наступного дня, щоб спробувати знову. Якщо ви насильно будете змушувати дитину повзти, коли він не готовий або не хоче, то ви загальмуєте процес, і у малюка він асоціюватиметься з чимось поганим. Навпаки, малюк повинен сприймати повзання як веселе, надихаюче заняття.
         • Не здавайтеся. Якщо дитина витримує на підлозі тільки декілька секунд за раз, пробуйте ще раз через деякий час або відкладіть на наступний день.


         • Заохочуйте малюка після успішної тренування. Після того, як на сьогодні ваші вправи закінчені, подаруйте дитині багато теплих почуттів, любові і похваліть його. Не турбуйтеся, якщо у малюка не дуже добре виходить. Навпаки, дайте йому більше фізичної любові, тілесного контакту і уваги, пляшечку з теплим молоком, якщо він хоче, іграшку або звертайтеся з ним як з дорослим. У нього повинні виникати позитивні асоціації від повзання і йому повинно захотітися ще.
          • Само собою зрозуміло, якщо дитина рухався до іграшки, ви повинні дати йому її в кінці вправи, навіть якщо він не зміг доповзти до неї сам. Він повинен відчути задоволення, а не турбуватися від того, що вчиться повзати. Це навіть стане привабливим для нього, і він захоче спробувати повзати навколо ще!

          • Як тільки ваше чадо навчиться повзати і досліджувати ваше житло, можете відзначити це приємна подія! І потім приготуйтеся убезпечити ваш будинок для малюка!


          Що вам знадобиться

          • м'який, великий і товстий килимок або ковдру

          • маленьке дзеркало (не обов'язково)

          • улюблена іграшка малюка