Як виявити депресію у дітей


Більшість людей впевнені, що депресія - це проблема, яка може стосуватися лише дорослих, але діти також сприйнятливі до цієї небезпеки. Депресія проникає в щоденне життя дитини, причому діти часто не здатні визначити або пояснити дорослим, що відбувається. Підозрюючи, що у вашої дитини депресія, прочитайте поради нижче. Вони допоможуть розпізнати симптоми, а також розкажуть, як говорити про цю проблему з дитиною.

Кроки


Частина 1 з 4: Спостерігайте емоційні зміни


Поспостерігайте за змінами дитячих емоцій. Потрібно пам'ятати, що у деяких дітей симптоми депресії проявляються мало або взагалі не спостерігаються. Якщо ви думаєте, що у дитини депресія, потрібно поспостерігати за коливаннями настрою і змінами емоцій, які почали проявлятися в останній час.

  Як виявити депресію у дітей
 1. Помічайте будь-які сліди тривалої або безпричинного смутку чи занепокоєння. Це може бути сльозливість, частий плач, а також загальний стан тривоги. Також слід звертати увагу на постійне напружений стан, нічне нетримання сечі у дитини, чия постіль до цього була сухою, лякливість, напруженість або різкі напади страху при появі інших людей або якихось предметів.
  • Також слід відзначати тривалу нездатність впоратися з втратою, яка може розтягнутися на тижні і навіть місяці.


  • Як виявити депресію у дітей
  • Прислухайтеся до виразів провини або безнадійності. Можливо, у вашої дитини почали проскакувати виразу «я винен (це моя вина)», або «а толку, для чого? (Немає сенсу намагатися) ». Наявність таких виразів може сигналізувати як про сильного вираженні звичайних дитячих страхів, так і про присутність серйозних проблем, що відбивають більш сильні почуття тривоги ..
   • Почуття безнадійності може виражатися по-різному: нездатність виконувати домашні завдання, відсутність інтересу до речей, які раніше залучали, загальний вираз провини, навіть якщо відомо, що у трагедії провини дитини немає.


   • Як виявити депресію у дітей
   • Остерігайтеся збільшення гніву і дратівливості. Іноді депресивний дитина демонструє явні і виразні ознаки. Такі діти занадто гостро реагують на події, висловлюючи роздратування, гнів і розчарованість з приводу незначних справ. Вони відчувають зневагу в самих повсякденних ситуаціях. Також вони стають невгамовними і прагнуть до підвищення рівня тривоги. Такі діти втрачають здатність зберігати спокій і самовладання.
    • Також це може проявлятися в нездатності переносити будь-яку критику. Зверніть увагу, якщо ваша дитина реагує на відмову надто чутливо або не здатний нормально приймати критику, навіть якщо її подають в дуже м'якій формі. Якщо конструктивна критика сприймається болісно, ​​це може свідчити про проблеми.


    • Як виявити депресію у дітей
    • Пошукайте ознаки відсутності радості та задоволення життям. Також необхідно звертати увагу на рівень щастя дитини. Проблему можна виявити, помітивши, що вже кілька днів ви не чули дитячого сміху або дитини не цікавлять улюблені речі. В цьому випадку потрібно вжити заходів, щоб підняти його / її дух. Якщо всі зусилля виявляються марними, у вашої дитини депресія.

    Частина 2 з 4: Виявлення змін в поведінці

    У депресивних дітей можна знайти не тільки емоційні, але і поведінкові зміни. Звичайно, необхідно пам'ятати, що зміни поведінки можуть викликатися не тільки депресією, але іншими факторами, наприклад, проблемами в школі.

     Як виявити депресію у дітей
    1. Зверніть увагу на будь-які скарги про болях. Коли починається депресія, діти можуть скаржитися на головні болі і загальну втому при відсутності інших симптомів хвороб. В таких випадках прийом виписаних лікарських засобів зазвичай не полегшує болі.

    2. Як виявити депресію у дітей
    3. Зверніть увагу на звички харчування дитини. Вам слід зафіксувати будь-які незрозумілі зміни апетиту, якщо вони тривають довго. Це може бути підвищення апетиту або навпаки, відсутність бажання приймати їжу. Також при проявах депресії дитина зазвичай втрачає інтерес до їжі, яка раніше була коханою.

    4. Як виявити депресію у дітей
    5. Будьте в курсі соціального життя дитини. Відхід від соціального життя - це звичайна поведінкова реакція, щоб ізолювати себе від однолітків. Якщо у дітей проявляється депресія, вони можуть йти від соціального життя, як серед друзів, так і в сім'ї. Остерігайтеся цього. :
     • Перевагу грати одному, а не з однолітками.

     • Відсутність інтересу в підтримці дружніх відносин, які раніше були значимі.


     • Як виявити депресію у дітей
     • Зверніть увагу на будь-які зміни в структурі сну. Це можуть бути протилежні зміни - постійна сонливість або безсоння. Також слід звертати увагу на часті твердження про втому і нестачі енергії, супроводжувані зниженням інтересу до діяльності, яка раніше цікавила дитини.

     Частина 3 з 4: Поговоріть з дитиною

      Як виявити депресію у дітей
     1. Знайте, що дитина може приховувати симптоми депресії. Багато дітей ще не навчилися правильно висловлювати свої внутрішні переживання. Тому малоймовірно, що син або дочка підійде до вас і заявить: «У мене депресія». Також не слід очікувати, що він / вона спробує пояснити проблему, оскільки діти самі толком не можуть зрозуміти, що відбувається.
      • Будьте уважні, про що ваша дитина "не" каже, і будьте готові підняти це питання самостійно. Діти можуть бентежитися і болісно ставитися до обговорення власних проблем. Ознаки депресії перераховані в цій статті в описі 'спостереження за ознаками та симптомами'.


      • Як виявити депресію у дітей
      • Слухайте свою дитину так, як ніби він не здатний толком пояснити і зрозуміти, що відбувається. Приділяючи щодня час на вислуховування дитини, ви даєте йому можливість розповісти про те, що з ним відбувається. Діти зазвичай прямо і чесно в описі речей так, як вони їх бачать, навіть якщо вони не можуть нормально пояснити або зрозуміти, що відбувається.
       • Запитуйте щовечора у дитини, як він себе почуває. Якщо помічається занепокоєння або смуток, виділіть час, щоб поговорити з ними про проблеми і причини відсутності щастя.


       • Як виявити депресію у дітей
       • Полегшите дитині комунікацію з вами. Ви повинні розуміти, що комунікація з дітьми не може, якщо використовувати ярлики «примхливий» або «важкий», або вести себе з ними, як з неслухняними. В цьому випадку дітям значно важче висловити те, що вони відчувають глибоко в собі.
        • Також потрібно уважно ставитися до будь-яких питань, які діти піднімають самі. Щоб зберегти правильний підхід до дитини в майбутньому, не потрібно ігнорувати ніякі питання (наприклад, кажучи «це нерозумно»).


        • Як виявити депресію у дітей
        • Підтримуйте добрі стосунки з наставниками дітей в школі та інших установах. Завдяки цьому ви зможете отримати відгуки і сигнали на події, які самі не можете помітити. Це також дозволить визначити, чи є однакові проблеми стійкими в різній обстановці.
         • Наприклад, можна поговорити з учителем, якщо ви підозрюєте, що у дитини депресія. Заплануйте зустріч, щоб обговорити виховні проблеми, і запитайте, не помічаються чи на заняттях будь-які дива поведінки.


         Частина 4 з 4: Приймаємо подальші заходи

          Як виявити депресію у дітей
         1. Не поспішайте робити висновки. Помітивши будь-які з описаних вище симптомів, НЕ робіть висновків і не ставте дитині діагноз: депресія. Такий стрибок до висновків тільки збільшить кількість проблем в майбутньому, особливо якщо ви скажете про це дитині. Замість цього краще зберігати спокій і вживати необхідних заходів, щоб переконатися, що ваша дитина отримує те, в чому він / вона потребує.

         2. Як виявити депресію у дітей
         3. Сходіть на прийом до лікаря. Виявлення перерахованих у статті симптомів не обов'язково свідчить про депресію. Сходіть з дитиною до лікаря або сертифікованому медичного фахівця, щоб отримати повноцінний діагноз. Лікар зможе точніше визначити, що відбувається, а також визначити, яке лікування можна застосувати.

         4. Як виявити депресію у дітей
         5. Дійте невідкладно, якщо у дитини проявляються симптоми депресії або виникають думки про самогубство. Якщо у дитини є більшість (або всі) з перерахованих симптомів, або він висловлює якісь думки про самогубство, щоб заподіяти біль собі або іншим, необхідно якомога швидше звернутися до медичного фахівця. В цьому випадку точно виконуйте наступні дії::
          • Залишайтеся спокійними і не панікуйте.

          • Постійно будьте поруч з дитиною.

          • Організуйте зустріч з доктором або іншим медичним спеціалістом, а при необхідності негайно звертайтеся в лікарню.


          Поради

          • Не слід припускати, що ви знаєте про дитячої депресії тому, що у когось з ваших друзів або дорослих членів сім'ї є депресія. Депресія є поширеним захворюванням, але у дітей симптоми і зміни поведінки інших.

          • Небезпека розвитку депресії вищий у дітей, які пережили втрату когось із близьких, відчувають стрес або вже мають порушення в поведінці і навчанні, або відчувають нервозність і тривогу.

          Попередження

          • Якщо у вашої дитини спостерігається саморуйнівне поведінку, або він / вона говорить про самогубство, негайно зверніться за професійною допомогою і постійно будьте поруч.