Як визначити, що у вашої дитини скарлатина


Скарлатина - інфекційне захворювання. Його викликає та ж бактерія, яка провокує тонзиліт; зазвичай її впливу піддаються маленькі діти (віком 4-8 років). Хоча в основному це захворювання зустрічається серед дітей, дорослі теж їм хворіють, хоча і набагато рідше. Це захворювання поширюється через маленькі частинки слини, що виходять з кашлем або чханням. Якщо ви підозрюєте у своєї дитини скарлатину, переходите до першого пункту статті, щоб дізнатися, які симптоми і чинники ризику цього захворювання. Якщо ви шукайте інформацію про те, як лікувати скарлатину, натисніть тут.

Кроки


Метод 1 з 3: Умійте розпізнавати ранні симптоми


Ранні прояви скарлатини схожі на грип або застуду. Однак якщо ці симптоми з часом погіршуються, дуже важливо звернутися до лікаря.

  Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
 1. Відстежуйте можливу появу болю в горлі. Біль у горлі - один з перших помітних симптомів, які виникають у захворілого скарлатиною. Біль в горлі викликається інфекцією в тканинах горла. Дитина буде відчувати печіння і поколювання щоразу, коли ковтає.
  • При медичному огляді горла у дитини буде виявлено почервоніння і запалення.


  • Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
  • Відстежуйте поява спека. Це другий, подібний до грипу, симптом, викликаний інфекцією. Жар виникає як захисний механізм вашого організму проти інфекції - ваше тіло намагається випалити бактерію геть. На ранніх стадіях скарлатини жар буде невисоким, але він посилиться в міру розвитку захворювання.

  • Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
  • Слідкуйте за тим, чи не страждає дитина одночасно від головного болю, нудоти і блювоти. Інфекція може дістатися до носових пазух, що і викликає головний біль, адже скарлатина провокує запалення в тканинах тіла. У разі сильного головного болю будуть зачеплені рецептори рівноваги, що викликає стан заколисування - нудоту і блювоту.

  Метод 2 з 3: Умійте розпізнавати пізні симптоми

   Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
  1. Слідкуйте за погіршенням температури. На другій стадії захворювання посилиться жар (39-40 градусів). Якщо температура вашої дитини стрибнула вгору, вирушайте за невідкладною допомогою.

  2. Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
  3. Зверніть увагу на раптові набряки шиї. Коли людина заражається скарлатиною, його лімфовузли реагують на інфекцію боротьбою. Коли це відбувається, вони відчутно опухають. Найлегше це виявити по набряку шиї.


  4. Слідкуйте за загальним почуттям нездужання. Нездужання може виражатися в втоми, безсиллі, хворобливості і загальному стані дискомфорту. Ці симптоми викликані жаром, який дитина переживає в даний момент.

  5. Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
  6. Пошукайте дрібну висип. Дрібна червона висипка - характерна ознака скарлатини. Спочатку вона з'являється на животі і грудях, а потім переходить на інше тіло. На дотик висип здається жорсткою, як наждачний папір. Висип набуває більш важкий прояв в шкірних складках, начебто пахв і пахової області.
   • Єдині місця на тілі хворого, які не чіпатиме висип - долоні і підошви ніг.


   • Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
   • Зверніть увагу на рум'янець особи. Шкіра обличчя буде виглядати так, ніби обпечена сонцем. Область навколо рота здаватиметься блідою в порівнянні з іншою частиною обличчя.

   • Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
   • Зверніть увагу на появу "полуничного мови". Це відбувається через збільшення смакових рецепторів язика. Спочатку сосочки будуть покриті білою плівкою. Через пару днів плівка зникне, а на її місці відкриється червоність.

   • Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
   • Слідкуйте за тим, не лущиться шкіра. У міру того як червоність почне спадати, шкіра дитини може почати лущитися в області паху, пальців ніг і нігтів.

   Метод 3 з 3: Знайте про фактори ризику

    Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
   1. Корисно знати про те, що зазвичай скарлатиною хворіють тільки маленькі діти. Вірогідність захворювання скарлатиною вище віком від 2 до 8 років. Це захворювання поширене серед дітей у віці 4 років. Є задокументовані випадки, коли спалахи скарлатини відбувалися в школах і дитячих садках. Зазвичай у віці 15 років у дітей формується природний імунітет проти цієї інфекції.

   2. Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
   3. Майте на увазі, що близький контакт може зіграти проти вас. Працюючи в щільно наповненою людьми середовищі або проживаючи з хворим скарлатиною людиною, ви збільшуєте свої шанси зіткнутися із захворюванням. Використовуйте запобіжні заходи, коли взаємодієте з кимось, хто хворіє на скарлатину.

   4. Як визначити, що у вашої дитини скарлатина
   5. Знайте про те, що слабкий імунітет може збільшити ваші шанси захворіти на скарлатину. Якщо ви вже страждаєте від якоїсь інфекції або захворювання, яке послабило ваш імунітет, ви стаєте більш сприйнятливі до бактеріальної інфекції.

   Попередження

   • Якщо ви помітили які-небудь з перерахованих симптомів (особливо якщо це симптоми пізньої стадії), негайно везіть дитину в лікарню невідкладної допомоги.