Як правильно розморожувати грудне молоко


Якщо ви годуєте грудьми і вам часто доводиться зціджувати, то вам просто необхідно навчитися правильно заморожувати і розморожувати грудне молоко. З цієї статті ви дізнаєтеся, як розморозити грудне молоко так, щоб воно не втратило найцінніших якостей і не стало несмачним.

Кроки


Частина 1 з 2: Розморожування грудного молока


  Як правильно розморожувати грудне молоко
 1. Размораживайте стільки молока, скільки знадобиться для одного годування. Грудне молоко має заморожувати в невеликих контейнерах, розрахованих на одне годування (це повинні бути або спеціальні контейнери для заморозки грудного молока, або будь-які інші контейнери, у складі яких немає бісфенолу-А).

 2. Як правильно розморожувати грудне молоко
 3. Вибирайте найбільш старе молоко. В ідеалі на кожному контейнері повинна бути вказана дата, коли було сцежено молоко. Якщо заморожено кілька контейнерів, віддайте перевагу більш старому молоку. А взагалі не намагайтеся зберігати молоко занадто довго: дитина росте, поступово якісний склад молока змінюється, тому через чотири місяці в молоці немає всіх тих речовин, які є в молоці першого місяця.

 4. Як правильно розморожувати грудне молоко
 5. Помістіть молоко в миску з холодною водою. Вода повинна повністю покрити контейнер. Тримайте контейнер у воді до тих пір, поки не побачите, що молоко почало танути.
  • Є й інший варіант: поставте молоко в холодильник, бажано - на ніч, оскільки розморожування в холодильнику може зайняти до 12 годин. Використовуйте холодильник тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, скільки саме молока буде потрібно для годування. В іншому випадку - користуйтеся мискою з холодною водою.


  • Як правильно розморожувати грудне молоко
  • Замініть воду. Після того, як молоко почне танути, замініть холодну воду на воду кімнатної температури. У такій воді контейнер з молоком повинен постояти ще кілька хвилин.

  • Як правильно розморожувати грудне молоко
  • Температуру підвищуйте поступово. Нагрівайте молоко до тих пір, поки не переконаєтеся, що воно розтануло повністю.

  • Як правильно розморожувати грудне молоко
  • Не зберігайте размороженное грудне молоко занадто довго. Якщо ви розморожували молоко холодною водою, тоді або використовуйте його негайно, або поставте в холодильник, але не більше, ніж на чотири години. Якщо ж ви розморожували молоко в холодильнику, тоді можете зберігати його там ще до 24 годин (без холодильника - 4-5 годин).
   • Повторно заморожувати молоко ні в якому разі не можна! Воно може зіпсуватися.


   Частина 2 з 2: Використання розмороженого грудного молока

    Як правильно розморожувати грудне молоко
   1. Повільно переверніть контейнер. Ви побачите, що в молоці відділилися шар жиру і шар вершків. Акуратно перемішайте молоко, воно має стати однорідним.

   2. Як правильно розморожувати грудне молоко
   3. При необхідності молоко підігрійте. Якщо вашій дитині подобається тепле пиття, перелийте молоко в пляшечку, а пляшечку помістіть в миску з теплою водою. Бажано, щоб температура води не перевищувала 37 градусів. Гарячу воду не використовуйте.
    • Не підігрівати молоко на плиті. Різка зміна температури може зіпсувати молоко. До того ж, ви можете випадково перегріти молоко, а значить, зруйнувати містяться в ньому білки і вітаміни.


    • Як правильно розморожувати грудне молоко
    • Перевірте температуру молока. Перш ніж дати пляшечку дитині, капніть трохи молока собі на зап'ясті, - так ви зможете переконатися в тому, що молоко не надто гаряче. Воно повинно бути всього лише теплим.

    • Як правильно розморожувати грудне молоко
    • Перевірте молоко на смак. Після розморожування грудне молоко може змінювати смак, навчитеся дізнаватися цей смак. Деяким дітям не подобається таке молоко, хоча при цьому воно є абсолютно безпечним. Але якщо молоко стало кислим і погано пахне, то, швидке всього, воно все-таки зіпсувалося. Вилийте його.

    Поради

    • Зберігання та розморожування грудного молока стане для вас ще простіше, якщо ви купите кілька контейнерів, і на кожному з них кожен раз будете вказувати дату, коли було сцежено молоко. Це дозволить вам вибирати найбільш старе молоко, також це не дасть залишатися молоку в морозильнику занадто довго.

    • Розморожене грудне молоко нагрівати не варто. Деякі мами починають нагрівати молоко, але якщо ваша дитина буде пити холодне молоко, то це буде найкраще.

    Попередження

    • Ні в якому разі повторно не заморожувати грудне молоко. Після розморожування в холодильнику молоко зберігайте не більше доби, при кімнатній температурі - не більше чотирьох годин.

    • Не підігрівати грудне молоко в мікрохвильовій печі або на плиті.