Як запобігти депресії у дитини


Депресія у дітей так само реальна, як у підлітків або дорослих, хоча і зустрічається рідше. Проте, діти від 6 до 12 років, які страждають від ознак депресії, зовсім не є чимось дивним. Вважається, що у віці 9-12 років 12% дітей стикаються з депресією.


Якщо знати, як запобігти розвитку депресії у дітей, то можна бути спокійним, що вони не будуть страждати від цього важкого психічного захворювання і зможуть краще справлятися з власними емоціями. Немає жодних гарантій, що дитина не зіткнеться з депресією, але все ж ті діти, чиї батьки знають про небезпеку депресії, стикаються з нею рідше.

Кроки


  Як запобігти депресії у дитини
 1. Знайте, що діти часто можуть маскувати ранящие їх емоції. Діти часто приховують гнів або смуток, надягаючи маску хоробрості, стійкості чи агресивності. Через це стає важко визначити, чи страждає дитина саме від депресії і, як наслідок, можливо, що дії дорослих, які не підозрюють про стан дитини, лише погіршать ситуацію.

 2. Вислухайте дитину. За метушнею днів можна легко забути, як важливо вислуховувати дітей. Вони чесні, відверті і прямолінійні, і, якщо ви готові уважно їх вислухати, можуть багато розповісти вам про свої почуття. Не треба уникати розмов з дітьми і відмітати їх тривоги в сторону, поступайте навпаки і вислухуйте дітей, коли вони приходять до вас. В крайньому випадку відкладіть розмову на трохи більш пізній час і не забудьте про це.
  • Не робіть коментарів типу "ти сам винен" і т.д. Такі коментарі швидко виховають у дитини почуття безпорадності і провини.Як запобігти депресії у дитини

  • Вислуховуючи дитини, пам'ятайте, що той може розповісти не про все, і будьте готові підштовхнути розмова до цих тем, які можуть здаватися дитині бентежити і важкими. Так ви зніміть з дітей маску самовпевненості і побачите, ображені чи чимось або кимось.Як запобігти депресії у дитини


  • Як запобігти депресії у дитини
  • Встановіть в житті дитини розпорядок дня. Основний фактор, що провокує депресію у дітей, це коли у дитини пропадає відчуття того, що він знає, що буде потім. І навіть якщо у вас в житті відбувається щось неймовірне, постарайтеся зробити так, щоб у дитини як і раніше все було більш-менш передбачувано і зрозуміло. Нехай снідає в один і той же час, лягає спати, робить уроки від і до і так далі.
   • Діти, постійно втомлюються, цілком можуть зіткнутися з депресією. Так що не дозволяйте дитині засиджуватися допізна на вихідних і канікулах; якщо ж ви помітили, що це стає проблемою, введіть свого роду "годину відбою".


   • Як запобігти депресії у дитини
   • Звертайте увагу на все хороше, що робить ваша дитина. Хваліть його за хороші і правильні вчинки, винагороджуйте дітей за досягнення.
    • Це куди краще, ніж виховувати дитину, ставлячи акцент на тому, чого вони не зможуть зробити. Так, виховання вимагає певних рамок і кордонів, але все ж основний акцент треба робити на позитивному.


    • Як запобігти депресії у дитини
    • Будьте доступні. Захищений і щаслива дитина той, хто знає, що поруч завжди є люди, готові про нього подбати. Навіть прості речі типу обіймів, розмов, допомоги з уроками або сервіровкою столу - все це створює певний зв'язок, і дитина починає розуміти, що якщо йому треба буде з вами поговорити - ви будете поряд. Так, важко приділяти час на все це, якщо ви зайнята людина, однак пам'ятайте, що діти ще не в змозі зрозуміти всю складність дорослого життя. Тому просто "внесіть" спілкування з дитиною в свій розпорядок дня. Якщо ж часу все одно немає, то попросіть дитину допомагати вам з роботою по будинку. Йому це не зашкодить, а спільно проведений час буде.
     • Не забувайте про силу батьківського обійми, яке сильніше сотні слів.


     • Говоріть з дитиною про її почуття. Це просто, але дієво - сказати дитині щось на кшталт "агов, я ж бачу, ти сумуєш". Це послужить доказом того, що їх негативні емоції реальні і важливі. Будьте відкриті з дітьми, не вдавайте, що все добре, і ви дозволите своїм дітям впоратися з негативом.
      • Чи не ускладнюйте. Згодиться фраза "ей, я ж бачу, ти сумуєш через ...".Як запобігти депресії у дитини

      • Але не забувайте, що дитяче розчарування - штука неминуча. Саме життя постійно нас у чомусь розчаровує, тому важливо навчити дитину справлятися з цим, навчити його не опускати руки і дати їм зрозуміти, що вам не байдужі його емоції.Як запобігти депресії у дитини


      • Як запобігти депресії у дитини
      • Не треба чіплятися до дитини через яких зазнає негативних емоцій. Діти скажуть вам те, що думають. Вони не дорослі, вони ще не не оцінюють речі загалом, бо більш чутливі і відкриті. І якщо дорослий почне приставати до дитини, випитуючи, що ж з ним сталося і все таке, то дитина просто закриється, а також зіткнеться з думкою, що він чимось гірші чи не відповідає вашим вимогам. А через це він вже з меншою охотою піде з вами на контакт. так що змиріться - не варто випитувати з дитини все про його почуття.
       • Малювання - хороший спосіб допомогти дитині висловити свої емоції. Дайте їм набір для малювання та попросіть намалювати свої емоції.


       • Зменшіть кількість домашніх конфліктів. Діти з сімей, де часто відбуваються конфлікти, більш схильні до депресії. Вони не можуть вирішити проблему, пішовши від неї, і змушені постійно стикатися з конфліктуючими людьми, бачити негативні емоції і т.д. Зрозуміло, що розлучення і зовсім пригнічує дію на дітей.
        • Якщо у когось з членів родини проблеми зі здоров'ям або депресія, то зверніться за допомогою. Пам'ятайте, що супутнє хворобам напруга може негативно вплинути на дітей.Як запобігти депресії у дитини

        • Ніколи не дозволяйте собі зриватися на дитині через міжособистісних конфліктів або хвороби. Дитина ні в чому не винен, тому не варто спихати на тендітні дитячі плечі свою провину за нездатність вирішити проблему. І ніколи не давайте дітям зрозуміти, що ви сприймаєте їх як невдах або розчарування.Як запобігти депресії у дитини

        • Захистіть дітей від родичів, які спершу кажуть, а потім думають. Поясніть такому родичу, в чому він не правий і що йому потрібно зробити.Як запобігти депресії у дитини

        • Емоційне, фізичне або навіть сексуальне насильство - все це наріжні камені дитячої депресії. Ніколи не піддавайте дитини насильству, а якщо виявили, що дитина все ж став жертвою насильства, відразу ж прийміть термінових заходів.Як запобігти депресії у дитини


        • З'ясуйте, чи немає сімейної схильності до депресії у вашій родині. Якщо хтось з інших членів сім'ї дитини вже страждав від депресії, це може бути тривожним дзвінком. Звичайно, не факт, що це передасться дитині, але є шанси, що в певних ситуаціях гени скажуть своє вагоме слово. Якщо від депресії страждав один батько, то шанси дитини зіткнутися з цим захворюванням - 25% і 75% - якщо від депресії страждали обоє батьків.
         • Зловживали алкоголем або наркотиками члени родини також можуть стати причиною дитячої депресії. Якщо така проблема має місце бути, звернутися за допомогою фахівців.Як запобігти депресії у дитини

         • Якщо дитина в групі ризику виникнення депресії, прийміть відповідні профілактичні заходи.Як запобігти депресії у дитини


         • Як запобігти депресії у дитини
         • Навчіть дитину тому, що потрібно робити, якщо він зіткнувся з хуліганами. Дайте дитині зрозуміти, що він завжди може звернутися до вас за порадою, що він має повне право звернутися до вас, якщо з ним трапилося щось погане. Поясніть, що дражнити і задирати інших людей недобре, і що якщо він сам став жертвою хуліганів, то необхідно якомога швидше розповісти про це дорослим, щоб ті зупинили хулігана.

         • Будьте насторожі, коли переїжджаєте або міняєте школу, роботу і так далі. Все це порушує звичний ритм життя дитини, а це може привести до депресії. Обов'язково приділіть час, щоб обговорити все з дитиною і разом знайти спосіб звести до мінімуму весь супутній негатив. Наприклад, якщо ви переїжджаєте, то дозвольте їм самим вибрати шпалери для кімнати або дозвольте їм завести нового вихованця.
          • Дитяча депресія не рідкість в сім'ях мігрантів. Страх нового і невідомого складно переноситься дитиною, особливо якщо той намагається триматися молодцем, щоб зайвий раз не засмучувати батьків. В таких випадках треба пояснити дитині, що життя в новій країні піде на користь всій родині. Поясніть, у чому будуть плюси від нової школи, нових друзів і так далі. Якщо ж ви біжите від війни, то скажіть, що жити в світі краще.Як запобігти депресії у дитини


          • Як запобігти депресії у дитини
          • Особливо уважно стежте за стан дитини під час трауру або скорботи. Втрата члена родини, друга або вихованця може поранити дитину куди глибше, ніж здається на перший погляд. Пам'ятайте, багато дітей маскують свої почуття, щоб не засмучувати інших членів родини, хоча всередині - скорбота, туга, смуток і т.д .. Як і дорослі, всі діти сумують по-різному, тому важливо звертати увагу на деталі. Приділіть час, щоб поговорити з дитиною про її почуття і, якщо ситуація, як вам здається, не поліпшується, задумайтеся про допомогу фахівця.
           • Це ж стосується і випадків розлучення. Дитина часто стає свідком причин розлучення, але це не полегшує для нього ситуацію, викликаючи бажання повернути все як було раніше. Зрозумійте, яке дитині, не сховав від нього.Як запобігти депресії у дитини

           • Діти, чиї батьки перебувають в зоні бойових дій, також можуть страждати від депресії. В цьому випадку дитина знаходиться в навіть більшій напрузі, ніж зазвичай.Як запобігти депресії у дитини


           • Депресія можлива в разі затяжних хвороб. Дитина, яка не може робити все те, що роблять однолітки, може почувати себе погано і самотньо. Зрозуміло, що такий настрій може призвести до депресії. Так що вислухайте дитину і знайдіть спосіб дати йому можливість знову зажити життям дитини. Запрошуйте до нього його друзів і так далі.
            • Часом медикаментозна терапія може стати причиною депресії, так що уважно обговоріть з лікарем всі можливі побічні ефекти і можливість ризику зміни характеру.Як запобігти депресії у дитини

            • Якщо через складну травми дитина нудьгує по спортивних іграх, є сенс зводити його на матч-другий і розповідати про спортивні події.Як запобігти депресії у дитини


            • Як запобігти депресії у дитини
            • Харчуйтеся правильно всією сім'єю. Зростаючій дитині потрібна здорова і корисна їжа. Напівфабрикати до неї не належать, врахуйте. Так, іноді можна - але не на регулярній основі. Шкідливий надлишок цукру, чреватий зниженою здатністю до навчання, поганим сном і нездатністю сконцентруватися. Здорове харчування - ключ до можливості впоратися з будь-якою хворобою взагалі і депресією зокрема.
             • Не пропускайте прийом їжі. Їсти треба три рази на день, тоді дитина буде отримувати НД необхідну йому енергію.


             • Якщо у дитини розвинулася депресія, зверніться за допомогою. Наведені вище методи хороші як способи запобігання депресії, проте деколи їх недостатньо. В такому випадку необхідно звернутися до фахівців і не втрачати голови: дуже важливо просто зрозуміти, що допомога потрібна. Перераховані нижче симптоми характерні для дитячої депресії:
              • Тривале стан смутку.Як запобігти депресії у дитини

              • Дитина уникає членів родини, закинув раніше улюблені заняття, уникає раніше близьких йому людей.Як запобігти депресії у дитини

              • Спостерігаються зміни в ритмі сну і проблеми з прийомом їжі.Як запобігти депресії у дитини

              • Дитина постійно чимось роздратований.Як запобігти депресії у дитини

              • Нетримання сечі або калу під час денного сну у привченого до туалету дитини.Як запобігти депресії у дитини

              • Погана концентрація, нерішучість, забудькуватість.Як запобігти депресії у дитини

              • Відчуття марності або безнадійності, надлишкової провини, почуття провини за чужі проблеми.Як запобігти депресії у дитини

              • Надлишок скарг на фізичний стан - головний біль, біль в животі і т.д, при відсутності безпосередньо фізичної причини.Як запобігти депресії у дитини

              • Дитина агресивно або сумно грає.Як запобігти депресії у дитини

              • Хронічна втома, втрата сил.Як запобігти депресії у дитини

              • Дитина перестає турбуватися про біль або травмах, поводиться ризиковано.Як запобігти депресії у дитини

              • Тривалі періоди гніву і уразливості.Як запобігти депресії у дитини

              • Згадка або нав'язливі думки про суїцид.Як запобігти депресії у дитини


              • Як запобігти депресії у дитини
              • Допоможіть дитині знайти упевненість в собі і відчути себе важливим. Ряд досліджень показав, що корисним буде подарувати дитині вихованця, за яким потрібно доглядати, або хоча б рослина.

              • Як запобігти депресії у дитини
              • Не треба відразу ж тягнутися до пігулок, але якщо ви звернулися по допомогу - звертайтеся за кращою допомогою. Самі розумієте, все є отрута і все є ліки.

              Поради


              • Переконайтеся, що дитина спить досить довго. Недосип може привести до депресії. Більшість дітей спить по 10 годин, підлітки повинні лягати спати до 11 вечора. Спати потрібно стільки, щоб без проблем прокидатися вранці. Дотримуйтесь розпорядку дня, особливо ту його частину, яка пов'язана зі сном. Приглушує вечорами світло, за годину до сну вимикайте ТВ і комп'ютер. Корисно може бути почитати перед сном - навіть підліткам це може ще подобатися. Плюс сам час, проведений з батьком, буде корисно для дитини.

              • Ніколи не применшуйте дитини, називаючи його поганими, негативними іменами або підкреслюючи його негативні риси. Якщо говорити дитині, що він "болван, тупиця, ні на що не придатний", то ви лише затвердити його в думці, що все так і є. А там дитина швидко дійде до думки, що намагатися сенсу немає, і буде далі жити з очікуванням негативного. Зрозуміло, що в такому разі депресія більш ніж можлива.

              • Поділіться з дитиною своїми спогадами дитинства, він відчує себе особливим. Плюс, це час, проведений разом. Плюс, це передача досвіду про те, як справлятися з тією чи іншою ситуацією.

              • Найчастіша проблема, що призводить до депресії - це розлука дитини і його найкращого друга. Причини тут різні - від переїзду і до смерті.

              Попередження

              • Ніколи не розмовляйте з дитиною в грубому тоні.

              • Депресія може розвинутися навіть у маленьких дітей, якщо ті не отримують достатньо любові і ласки.

              • Анти-депресанти не допомагають дітям, які страждають від депресії. Краще лікування - допомога психотерапевта або багато любові, турботи, розуміння і підтримки.

              • Якщо дитина почала пити або приймати наркотики, негайно зверніться за допомогою. Така поведінка може бути як наслідком депресії, так і привести до неї.

              • Якщо дитина погано реагує на ті чи інші методи і засоби боротьби з депресією - погано слід графіками, постійно відмовляється лягати спати, погано їсть, погано справляється з завданнями, має складнощі з виконанням домашньої роботи, то задумайтеся, чи немає того фізичної причини. Проблеми з навчанням або недиагностированное захворювання можуть стати причиною важкої депресії у дитини, яка не може робити все те, що можуть його однолітки. Страждаючий від безсоння дитина буде з працею прокидатися, виникнуть супутні проблеми. Дитина з харчовою алергією буде неважливо відчувати себе після їди, тому важливо стежити за тим, що він їсть, і вносити в дієту коригування. У дитини з проблемами зі здоров'ям депресія є складною проблемою, проте треба пам'ятати, що любов-турбота-ласка не вилікують хвороба. Якщо дитина страждає від порушень навченості, то дотримуватися строгого графіка в плані виконання домашньої роботи буде не найкращою ідеєю - дитина не вкладеться в норматив і це лише посилить ситуацію (однолітки-то можуть!). І ніколи не принижуйте дитину, якщо він старався, а щось не вийшло.

              • Не очікуйте того, що не станеться. Тремтячі руки і хвилювання можуть стати причиною того, що дитина буде упускати речі, буде бентежитися і погано справляти з тим, що раніше робив відмінно. Ось чому важливо не приділяти занадто багато уваги невдач дитини і не карати його, коли є тривала проблема, коду є реальна причина невдач.