Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування


Немовлята і однорічні діти схильні до руйнування зубів внаслідок використання дитячих пляшечок, оскільки на їх зуби впливає цукор, що міститься в соках і молоці. Результатом руйнування зубів можуть стати втратили колір або чорні зуби, ерозія емалі, аж до повного руйнування зубів. Ця проблема зустрічається в тих випадках, коли діти регулярно вкладаються спати з пляшкою з молоком або соком або постійно "потягують" з чашки з одним з цих напоїв. Незважаючи на те, що виправити наслідки руйнування зубів не можна до тих пір, поки не з'являться корінні зуби, можна запобігти їх руйнування за допомогою регулярного чищення і зміни звичок в питво.

Кроки


Метод 1 з 3: чистите зуби малюка


Один з найбільш ефективних способів запобігання руйнування дитячих зубів, так само як і у підлітків і у дорослих, це регулярна гігієна порожнини рота. Чищення зубів дозволяє видаляти бактерії і запобігати попаданню цукру на область зубів і ясен.

  Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
 1. Чистіть зуби малюка. Якщо зубки тільки-тільки з'явилися, використовуйте зубну щітку відповідного розміру і спеціальну дитячу пасту. Чистіть зуби двічі на день, особливо перед сном. Це допоможе видалити виробляють кислоту бактерії і запобігти руйнуванню зубів.

 2. Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
 3. Протирайте ясна дитини після годування. Якщо у малюка ще немає зубів, використовуйте чисту вологу тканинну серветку для протирання ясен після використання пляшки. Таким чином ви фізично усуньте руйнівні бактерії і допоможете запобігти потраплянню цукру з молока або соку на область зубів і ясен. Навіть якщо у малюка лише кілька зубів, протирання ротової порожнини після кожного годування допоможе запобігти руйнуванню зубів.

 4. Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
 5. Зводите дитини до стоматолога. Американська Академія Дитячої соматології рекомендує перше відвідування стоматолога після появи першого зуба і не пізніше першого дня народження. Це дозволить стоматолога визначити перші ознаки руйнування зубів або поганої гігієни і дасть вам можливість навчитися використанню необхідних стоматологічних технік для догляду за своєю дитиною на всіх етапах його розвитку. Після першого візиту намагайтеся відвідувати стоматолога для огляду не рідше, ніж раз на півроку.

Метод 2 з 3: проведіть оцінку звичок перед відходом до сну

Найчастіше проста заміна вмісту пляшки, яку ви даєте малюку перед відходом до сну, вирішує проблему профілактики руйнування молочних зубів.

  Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
 1. Переведіть поступово малюка на пиття води з пляшки перед денним і вечірнім сном. Засинаючи з пляшкою, діти часто залишають соску в роті, дозволяючи молоку або соку капати в рот і заповнювати ротову порожнину в області зубів і ясен. Якщо ваша дитина спить з пляшкою, поступово відучіть його від молока і соку, прибираючи їх, як тільки він заснув (якщо можливо, витираючи рот), все частіше і частіше на щоденній основі замінюючи їх водою або пропонуючи пустушку замість пляшки.

 2. Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
 3. Постарайтеся зовсім відучити дитину від використання пляшки перед сном.
  • Якщо ваша дитина байдужий до пляшки і не наполягає на тому, щоб тримати її і пити перед сном, почніть чистити перед сном зуби і просто приберіть пляшку.

  • Якщо дитина без пляшки наполегливо плаче, постарайтеся самі погодувати його молоком, почистити зуби і покласти або з наповненою водою, або з порожньою пляшкою.

  • У деяких випадках дитина втрачає інтерес до пляшки, якщо вона наповнена водою, тоді ви можете відучити його від пляшки зовсім.

  • Якщо дитині виповнився рік, обговоріть зі своїм педіатром питання повного отучения від пляшки.


  • Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
  • Чи не макайте пустушки в мед або цукор. Будь-який вид солодкого речовини (включаючи молоко і сік, що містять натуральний цукор) може руйнувати зуби, залишаючись у ротовій порожнині.

  Метод 3 з 3: використовуйте в якості основного пиття воду

  Як тільки ваша дитина достатньо виріс, щоб користуватися пляшкою або непроливайкою, наповнюйте їх просто водою. Залиште молоко і сік для прийомів їжі і перекусів. Це допоможе підтримувати гігієну порожнини рота малюка протягом решти дня. Пиття води в перервах між годуваннями знизить рівень цукру, що залишився на зубах і яснах після прийому їжі і допоможе запобігти розмноженню руйнівних для зубів бактерій.

   Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
  1. Відучіть дитину від соку. Навіть 100% фруктовий сік містить натуральний цукор, привабливий для бактерій і руйнівний для зубів дитини. Якщо малюк п'є сік на регулярній основі, почніть потроху розбавляти його водою, протягом двох тижнів поступово збільшуючи відсоток води до повної заміни соку водою.

  2. Як запобігти руйнуванню молочних зубів від пляшечки для годування
  3. Пропонуйте молоко тільки з їжею. Після двох років щоденна потреба в молоці становить 2-3 порції. Постійне вживання молока з пляшки може мати негативні наслідки для здоров'я дитини. Крім руйнування зубів, це може привести до проблем з вагою (зайвій вазі за рахунок кількості калорій або неякісного харчування внаслідок відсутності голоду під час прийому основних страв) і констітпаціі (запорів). Якщо дитині ще немає двох років, почніть замінювати пляшку іншими стравами і перекушуваннями, щоб забезпечити дитині різні джерела живлення.

  Поради

  • Воду переважно давати дітям старше двох років. Якщо дитина молодша, молоко переважніше сока.Младенцам молодше 6 місяців необхідно лише грудне молоко або дитяче харчування. У питво необхідності в цьому віці немає.

  Попередження

  • Не замінюйте водою грудне вигодовування або дитяче харчування, якщо дитина молодше 6 місяців, інакше він ризикує недоотримати необхідних поживних речовин. Вода знижує у немовляти рівень голоду і може спровокувати його споживати менше калорій. Якщо малюк молодше півроку і воліє засинати з пляшкою, намагайтеся давати йому порожню пляшку і забирати її відразу ж, як тільки він заснув, або замінити її на пустушку.