Як привчити дитину до пустушки


Якщо у вас є дитина, то, можливо, ви чули від інших батьків, що відучити дитину від пустушки, щоб не деформувати зуби, в більш старшому віці можна, а від смоктання пальця немає. Але давайте поглянемо правді в очі: деякі діти не люблять пустушки! Багатьом батькам доводиться витримувати битву, щоб не дозволити дитині звикнути смоктати палець. Зверніть увагу, що смоктання пальця на даному етапі не є стоматологічної проблемою, оскільки у немовляти ще немає зубів! Більшість дітей (але не всі) виростає з цієї звички до того, як з'являються зуби. Смоктання пальця - це природний спосіб самозаспокоєння для немовляти, а значить, батькам доведеться докладати менше зусиль, щоб заспокоїти дитину. Однак якщо ви турбуєтеся про те, що дитина не зможе вчасно залишити цю звичку, дана стаття пропонує вам декілька корисних рекомендацій.

Кроки


  Як привчити дитину до пустушки
 1. Почекайте. Якщо ви маєте намір годувати грудьми, дочекайтеся, поки немовля не звикне брати груди, щоб у нього не сформувалася раніше звичка до пустушки. (У деяких немовлят така звичка не формується, в цьому випадку соску можна починати давати з перших днів). У процесі привчання малятко до пустушки прибирайте акуратно його ручки від рота кожен раз, коли з'являється враження, що він хоче почати смоктати пальці. Якщо причиною смоктання пальців є голод, проблему можна вирішити за допомогою налагодження режиму годування. Також корисно використовувати рукавички або одяг з закривають ручки рукавами.

 2. Як привчити дитину до пустушки
 3. Поступово почніть пропонувати малюкові пустушку і стежте за його реакцією. Найвдаліший час для привчання до пустушки - коли немовля вже майже заснув під час годування. Це обумовлено трьома працюючими на вашу користь факторами: малюк у хорошому настрої, у нього є потреба смоктати і він знаходиться в сонному стані, тобто більш податливий і сприйнятливий.
  • Будьте обережні - перший досвід не повинен бути негативним. Намагайтеся не змушувати роздратованого голодного немовляти брати пустушку, інакше це може його ще більше роздратувати, таким чином, у нього сформується негативне ставлення до пустушки. Також, не притискайте пустушку занадто швидко або під невірним кутом - малюк може вдавитися і через це також невзлюбить пустушку. (Якщо ви ненароком вже зробили щось, що відвернуло дитину від соски, не переживайте - ситуацію можна виправити!)


  • Як привчити дитину до пустушки
  • Якщо немовля добре сприймає пустушку, пропустіть даний етап. Якщо ж здається, що він не цікавиться пустушкою або не любить її, спробуйте наступне:
   • Насамперед, якщо дитина бере пустушку, але незабаром її випльовує, спробуйте трохи посмикати її, поки вона знаходиться у нього в роті. Це провокує смоктальний рефлекс немовляти, завдяки якому пустушка втримається в роті. Будьте уважні, щоб не штовхнути пустушку занадто сильно, інакше спрацює протилежний рефлекс, і немовля її виплюне.

   • Якщо і цей трюк не змусить немовляти утримувати пустушку в роті, спробуйте запропонувати її йому пізніше, коли у нього буде інший настрій. Спробуйте кілька разів в різний час і знайдіть найвдаліше, щоб познайомити малюка з пустушкою.

   • Якщо і це не допоможе, поекспериментуйте з розміром і формою пустушки. Стандартна пустушка для деяких дітей, особливо немовлят, занадто велика і викликає блювотний рефлекс. У цьому випадку більше підійдуть спеціальні пустушки для новонароджених.

   • Якщо нічого не допомагає, як до останнього засобу занурте пустушку у щось солодке, сік від консервованих фруктів або цукрову водичку. Звичайно, це небажано, але деякі діти починають брати пустушку тільки після цього. Продовжуйте потроху пропонувати малюкові пустушку, щоб він почав виявляти до неї інтерес. (Іноді на це потрібно один-два тижні. Не здавайтеся! Рано чи пізно ви досягнете успіху).


   • Як привчити дитину до пустушки
   • Тепер, коли малюк вже зацікавлений у пустушки, тримайте її весь час під рукою і пропонуйте кожен раз, коли дитина буде тягнути в рот пальці. Корисно придбати зажим для пустушки і прикріплювати її до одягу малюка. (Краще вибирати з коротким ланцюжком, щоб не було ризику удушення). Або можна просто завжди носити пустушку з собою в кишені.
    • Ще варіант - купити кілька пустушок і розкласти по різних місцях, щоб вони завжди були під рукою (наприклад, поруч з ліжечком, у ванній кімнаті, в машині).


    Поради


    • Якщо у вас старша дитина смокче палець, хорошим способом переключити його на пустушку може стати привчання до пустушки молодшого! Старші діти надзвичайно цікавляться всім, що робить новонароджений, і якщо малюк бере пустушку, їм теж цього захочеться. (Саме цим обумовлений регрес в привчанні до горщика, коли з появою новонародженого діти знову починають вимагати памперси).

    • Коли у малюка ріжуться зуби, тримайте пустушку в холодильнику, щоб за рахунок низької температури знижувати біль ясен.

    • Якщо ваша дитина вже звик смоктати палець, поспостерігайте, коли саме він схильний це робити (наприклад, уві сні, коли засмучений, коли йому нудно, за переглядом ТБ) і будьте напоготові з пустушкою або іншою альтернативою - парочкою м'яких іграшок для затишку, видом діяльності , що займає обидві руки чи іншим рішенням того, що його засмучує.

    Попередження

    • Пам'ятайте про те, що ні в якому разі не можна змушувати смоктати пустушку! Це перетворить ваше життя на безперервну війну! (Не переживайте, якщо це вже сталося. Просто скористайтеся порадами з цієї статті, і ваш малюк, зрештою, звикне до пустушки)

    • Не здавайтеся! Можливо, вам буде не вистачати терпіння або наснаги, а часом вас просто дратуватиме відбувається. Це нормально. Витримайте свою лінію. У вас все вийде.

    Що вам знадобиться

    • Пустушка (-і) - краще яскравих кольорів, це приваблює малюків; і тримайте завжди кілька штук, так як вони легко втрачаються.

    • Щось солодке, щоб залучити дитину.