Як розпізнати напад астми у дитини


Астма - це стан, при якому дихальні шляхи звужуються через запалення оболонки дихальних шляхів і скорочення м'язів навколо них. Це захворювання характеризується періодичними «атаками» - важкими приступами погіршення симптомів, під час яких людина відчуває ускладнене дихання. Якщо не лікувати їх швидко, напади астми можуть прогресувати і призвести до появи важких хвороб або смерті. Тому дуже важливо якомога швидше розпізнати напад астми у дитини.

Кроки


Частина 1 з 4: Прислухайтеся до дитини


  Як розпізнати напад астми у дитини
 1. Приділяйте увагу всім згадкам про проблеми з диханням. Старша дитина або дитина, у якої вже були напади астми, можуть сказати, що він чи вона «не можуть дихати» або що вони відчувають проблеми з диханням.

 2. Як розпізнати напад астми у дитини
 3. Сприймайте всерйоз скарги про болі в грудях. Дитина з приступом астми також може повідомити про біль у грудях або про те, що в його грудях щось стискається. Біль в грудях є звичайною справою для астматиків, оскільки під час нападу повітря блокується в звужених дихальних шляхах, збільшуючи тиск в грудях.

 4. Як розпізнати напад астми у дитини
 5. Пам'ятайте про обмеження дитини. Не забувайте, що маленька дитина або дитина, у якої раніше ніколи не було нападів астми, не зможе пояснити вам наявність задишки або болю в грудях. Дитина може запанікувати, і тоді ви не дізнаєтеся, які симптоми він відчуває. Він або вона також можуть повідомити про дивні відчуттях або нездужанні. Не думайте, що у дитини немає нападу астми тільки тому, що він не говорив про брак дихання або болях в грудях.

Частина 2 з 4: Оцінка дихання дитини

  Як розпізнати напад астми у дитини
 1. Слідкуйте за прискореним диханням. Звичайна частота дихання не повинна перевищувати більше 20 вдихів в хвилину. Якщо дитина дихає частіше, можливо, що він / вона відчуває проблеми з диханням.

 2. Як розпізнати напад астми у дитини
 3. Погляньте, не витрачає дитина на дихання додаткових зусиль. При звичайному диханні дитина в основному використовує діафрагму, але дитина з приступом астми в спробі зробити вдих задіє та інші м'язи.
  • Дитина в спробі вдихнути може згорбився і спершись свої руки об коліна або стіл. Ця поза допомагає закріпити лопатки на одному місці, щоб м'язи, які зазвичай рухають руку в напрямку грудей, замість цього могли рухати грудну клітку назовні в напрямку руки. Якщо ви помітите цю позу, можливо, у дитини виник напад астми.


  • Як розпізнати напад астми у дитини
  • Шукайте наявність скорочень. Перевірте, чи є під час вдихів дитини видимі «втягування» між і нижче ребер - вони називаються скорочення. Вони виникають, коли м'язи сильно втягуються для спроби вдихнути, але повітря не може так швидко заповнити простір через обструкції дихальних шляхів.

  • Як розпізнати напад астми у дитини
  • Розширені ніздрі. Коли дитина дуже сильно намагається вдихнути, швидше за все, його ніздрі будуть розширені.
   • Розширені ніздрі - досить корисний ознака наявності нападу астми у немовлят і дуже малих дітей, які не можуть повідомити про свої симптоми або згорбився, як це роблять діти постарше.


   • Як розпізнати напад астми у дитини
   • Прислухайтеся до хрипу. Діти, які відчувають приступ астми, під час дихання часто видають м'який свистячий звук з ноткою вібрації. Цей хрип виникає, коли повітря пропускається через звужені дихальні шляхи.
    • Хрип ви можете почути як при вдиху, так і при видиху, але запам'ятайте, що в разі легкого нападу або на початку більш тяжкого нападу, хрип можна почути тільки при видихах.


    • Як розпізнати напад астми у дитини
    • Зверніть увагу на кашель. Кашель також може означати напад астми. Він призводить до зростання тиску в дихальних шляхах, завдяки якому звужені шляху відкриваються і тимчасово дозволяють краще дихати.
     • Постійний нічний кашель є поширеним симптомом легкого нападу астми у дітей. Однак якщо дитина постійно кашляє протягом тривалого часу, ймовірно, що у нього або неї стався приступ.


     Частина 3 з 4: Оцінка зовнішнього вигляду дитини

      Як розпізнати напад астми у дитини
     1. Оцініть загальний вигляд дитини. Діти, які відчувають напади астми, часто виглядають дуже хворими. Якщо ви подивитеся на дитину, і у вас виникне непереборне відчуття того, що він або вона відчуває проблеми, довіртеся своєму інстинкту.

     2. Як розпізнати напад астми у дитини
     3. Бліда і липка шкіра. Коли діти відчувають приступ астми, їх організм дуже сильно працює лише на те, щоб дихати. Як результат, шкіра може стати мокрій від поту, але, замість того, щоб почервоніти або порозоветь, як від вправ, шкіра буде блідою і білою. Це відбувається тому, що дитина не отримує достатньо повітря і тому насичена киснем кров не надходить до шкіри.

     4. Як розпізнати напад астми у дитини
     5. Синій відтінок шкіри. Якщо ви помітите, що шкіра має синій відтінок або що губи або нігті посиніли, це означає, що у дитини дуже важкий напад астми. Він або вона явно відчуває нестачу кисню і потребує негайної медичної допомоги.

     Частина 4 з 4: Допомога дитині

      Як розпізнати напад астми у дитини
     1. Препарати від астми. Якщо у дитини в минулому були напади астми, йому повинні були призначити препарати від астми. Якщо це ваша дитина, негайно дайте йому цей препарат.
      • Якщо дитина не ваш син або дочка, постарайтеся знайти батьків, директора школи або того, хто може дати дитині препарати від астми.


      • Як розпізнати напад астми у дитини
      • У разі виникнення легких симптомів зателефонуйте дитячого лікаря. Якщо напад легкий, але симптоми залишилися після прийому ліків, зв'яжіться з педіатром. Можливо, він чи вона захоче провести лікування астми у себе в кабінеті.

      • Як розпізнати напад астми у дитини
      • У разі тяжких симптомів йдіть в лікарню. Якщо після прийому препарату симптоми не пропали, або якщо у дитини з'явилася синюшність (сині губи або нігті), якнайшвидше рушайте в лікарню. Дитині необхідна негайна медична допомога, щоб уникнути можливої ​​травми головного мозку або смерті.
       • Якщо у вас є препарати від астми, можете дати їх дитині по дорозі до лікарні, але не чекайте, якщо симптоми дуже важкі. Забезпечте дитині безпеку, надавши йому негайну допомогу.


       Поради

       • Напади астми у дітей іноді викликаються і посилюються під дією алергенів, тривалої фізичної діяльністю, при пасивному курінні, респіраторних інфекціях, а також при сильних емоціях, тому в цих умовах приділяйте їм особливу увагу.

       Попередження

       • Напади астми можуть бути дуже небезпечними і потенційно смертельними. Завжди шукайте негайну допомогу в разі важких симптомів у дитини, до яких відноситься ускладнене дихання, синюшність, прискорений пульс, рясне потовиділення, раптове серйозне занепокоєння або замішання.