Як розпізнати у дитини ознаки діабету


Юнацький діабет звичайно відомий як діабет першого типу. Цукровий діабет - це поширене захворювання, що виникає через порушення обміну речовин. Діабет першого типу зазвичай розвивається у людей молодше 30 років, і в наші дні стає все більш поширеним захворюванням. Як правило, захворювання швидко розвивається і прогресує. Іноді симптоми посилюються всього за кілька тижнів, хоча загальні симптоми (втома, млявість, нездужання) можуть бути присутніми протягом більш тривалого часу. Щоб отримати більше інформації про те, на що слід звернути увагу, щоб розпізнати це захворювання у своєї дитини, перейдіть до першого кроку.

Кроки


Метод 1 з 2: Ранні зовнішні симптоми


  Як розпізнати у дитини ознаки діабету
 1. Зверніть увагу на те, що ваша дитина занадто часто відчуває спрагу. Підвищена спрага називається полидипсией. Це один з найпоширеніших симптомів юнацького діабету. Дитина може постійно відчувати спрагу або просто пити занадто велику кількість води, що не є нормальним. Підвищення рівня цукру в крові призводить до руху рідини з тканин організму в кровотік, в результаті чого людина постійно відчуває спрагу.

 2. Як розпізнати у дитини ознаки діабету
 3. Зверніть увагу, якщо дитина почала частіше звичайного ходити в туалет. Прискорене сечовипускання відомо як поліурія, що є результатом підвищеної спраги. Якщо дитина п'є більше рідини, то організм буде виробляти більше сечі, в результаті чого і почастішає сечовипускання.
  • Уважно стежте за проявом двох описаних симптомів у вашої дитини. Якщо ви переконаєтеся в їх наявності, це може бути серйозним приводом для занепокоєння.

  • Чи не залиште без уваги той факт, що симптомом захворювання також є сечовипускання в ліжко. Якщо ви помітили, що дитина почала писатися вночі, хоча він уже вийшов з того віку, коли це було нормальним, насторожитеся і шукайте інші симптоми.


  • Як розпізнати у дитини ознаки діабету
  • Слідкуйте за вагою дитини. Юнацький діабет може бути причиною втрати ваги. Це відбувається через гіперглікемії (підвищеного рівня цукру в крові). Дуже часто відбувається різка втрата ваги, хоча бувають випадки, коли вага йде повільно.
   • Втративши вагу, ваша дитина може здаватися виснаженим, схудлим і слабеньким ..


   • Як розпізнати у дитини ознаки діабету
   • Зверніть увагу на те, що у дитини раптом зросло почуття голоду. Це відбувається через руйнування жиру і втрати калорій. Надалі це призводить до втрати енергії. Відповідно, через це і посилюється відчуття голоду.

   • Як розпізнати у дитини ознаки діабету
   • Зверніть увагу на те, що дитина стала систематично відчувати втому і апатію. Втрата калорій і глюкоз, необхідних для виробництва енергії, а також руйнування жирової тканини зазвичай призводить до втоми і почуттю стомленості.
    • Іноді діти стають ні з того ні з сього дратівливими. Або у них бувають часті перепади настрою. Майте на увазі, що це теж є симптомом ..


    • Як розпізнати у дитини ознаки діабету
    • Зверніть увагу на те, що дитина почала скаржитися на нечітке зір. Справа в тому, що гіперглікемія змінює вміст води в оптичній лінзі (кришталику), що призводить до затуманений зір. Якщо ваша дитина скаржиться на змащене зір, терміново зверніться до лікаря, щоб переконатися, що причина не в діабеті типу 1. Зазвичай нечітке зір проходить зі стабілізацією цукру в крові.

    Метод 2 з 2: Відстеження пізніх симптомів

    Ці симптоми в основному з'являються на більш пізніх стадіях, коли хвороба починає прогресувати. Зазвичай вони є доповненням до більш частих симптомів, хоча іноді можуть виникати самі по собі. За їх прояву можна діагностувати юнацький діабет.

     Як розпізнати у дитини ознаки діабету
    1. Слідкуйте за виникненням у дитини грибкових інфекцій. У діабетиків більш високий рівень цукру в крові і вагінальних виділеннях. Це ідеальне середовище для рясного росту і розмноження дріжджових клітин, які зазвичай викликають грибкові інфекції.
     • У дівчат, хворих на діабет типу 1, як правило, крім грибкових захворювань присутній свербіж статевих органів, дискомфорт і білі (або жовтуваті) сирні виділення.


     • Як розпізнати у дитини ознаки діабету
     • Слідкуйте за проявом інфекцій шкіри. Через діабету організм не може боротися з інфекціями, тому що захворювання викликає імунологічну дисфункцію. Підвищення цукру в крові викликає небажаний ріст бактерій, що часто призводить до бактеріальних інфекцій шкіри, наприклад, до появи фурункул, наривів, виразок.
      • Симптомом є також довго незагойні рани. Навіть загоєння невеликих подряпин і порізів займе набагато більше часу, ніж зазвичай. На шкірі утворюються нариви, що виникають через інфекцію, що потрапила в волосяні фолікули. Вони передаються іншим волосяних фолікулів, утворюючи карбункули. Нариви і карбункули заповнені гноєм і супроводжуються болем і почервонінням шкіри, а іноді навіть лихоманкою.


      • Як розпізнати у дитини ознаки діабету
      • Слідкуйте за появою у дитини висипу або інших шкірних ушкоджень (вітіліго). Вітиліго - це аутоімунне розлад, який призводить до зниження рівня пігменту меланіну у шкірі. В організмі розвиваються антитіла, які руйнують меланін, в результаті чого і утворюються білі плями на шкірі. Хоча це відбувається на пізніх стадіях і не так вже й часто, краще все ж звернутися до лікаря, якщо ви помітили у дитини вітіліго.

      Поради

      • Майте на увазі, що діабет 1 типу не пов'язаний з дієтою і вагою.

      • Якщо близька член сім'ї (сестра, брат, мама, тато) страждає від діабету, дитину варто водити до лікаря хоча б раз на рік, щоб бути впевненим, що у нього не розвивається це захворювання.

      Попередження

      • Якщо ви помітили у дитини відразу кілька перерахованих вище симптомів, відразу ж зверніться до лікаря.

      • Якщо дитина почала стрімко втрачати у вазі, тут же зверніться до лікаря.